Promienniki elektryczne i automatyczne zabezpieczenia.

Często podczas rozpoczęcia sezonu grzewczego słyszy się o niemiłych zdarzeniach związanych z brakiem zabezpieczeń wielu systemów grzewczych. Wybuchy piecyków gazowych, zaczadzenie w przypadku zwykłych pieców to skrajne i bardzo tragiczne wyniki szkodliwych lub po prostu przestarzałych urządzeń. Na szczęście producenci, którzy wytwarzają promienniki elektryczne oraz gazowe wiedzą, że nowoczesna technologia jest w stanie zapobiec wielu usterkom, a co najważniejsze skrajnym nieszczęściom.

Promienniki elektryczne wyposażone są bardzo często w specjalne automatyczne zabezpieczenia przeciwpożarowe. Najczęściej montowane są one w pomieszczeniach użytkowych, produkcyjnych, usługowych lub magazynowych. Czyli interesują się takimi zabezpieczeniami inwestorzy dużych lokali. A szkoda, bo system przeciwpożarowy powinien zainstalować sobie każdy posiadać promiennika elektrycznego.

Jak wiadomo system ten w szybkim tempie nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury. Nie może mieć on żadnej usterki, powinien być zamontowany w odpowiednich odległościach od innych powierzchni, tylko wtedy spełni wszystkie wymogi zasad zachowania bezpiecznego działania promiennika elektrycznego.