Sposoby montażu rur preizolowanych - co się używa do ich profesjonalnej instalacji?

Niemal przy każdych działaniach budowlanych, zarówno tych dotyczących stawiania nieruchomości, jak i elementów je uzupełniających, najrozsądniej jest skorzystać z pomocy fachowców. Podobnie jest, jeśli chodzi o montaż rur preizolowanych. Ten dość skomplikowany system rur musi być stuprocentowo dopracowany, by mógł prawidłowo działać, pozostając wytrzymałym, użytecznym i nie zagrażając naszemu bezpieczeństwu.

W zależności od tego, do czego konkretnie ich używamy, odmienne będą sposoby montażu rur preizolowanych. Najprościej jest zamontować rury bezpośrednio w wykopie, łącząc je ze sobą przy użyciu specjalistycznych atrybutów. Choć jest to zależne od wymogów projektu, to z reguły w skład systemu rur preizolowanych wchodzą rury medialne, osłonowe i warstwy izolacyjne oraz poślizgowe. Całość montażu jest zależna od wytycznych podanych w planie konstrukcji.

Choć sposoby pracy odmiennych ekip budowlanych różnią się od siebie, to najczęściej korzysta się z jednego, opracowanego wzoru. Najpierw należy pozbyć się obudowy tak, by możliwe było zastosowanie rdzenia. Do wykonania tego niezbędne są złącza przejściowe oraz uszczelki stabilizujące rdzeń w rurze. Kolejno, niezbędny będzie też montaż rozgałęzień, złączy, zestawu izolacyjnego oraz kapturków końcowych.

W niektórych przypadkach rury preizolowane muszą być utrwalone poprzez spawanie, w innych wystarczą jedynie standardowe uszczelki wykonane z materiału sztucznego. Każdy rodzaj rur musi być ściśle dostosowany do konkretnego rodzaju instalacji, do jakiej mają one służyć. Pod uwagę należy brać typ substancji, która będzie nimi przepływała, jej spodziewane ciśnienie oraz temperaturę.